PMM Zarządzanie Nieruchomościami
ul. Bobrowiecka 1
00-728 Warszawa

aktualnosci

wtorek, 22 stycznia 2019

Uwaga – będziemy bardziej EKOlogiczni😊- czyli nowe zasady segregacji odpadów

Od 1 stycznia 2019 w Warszawie obowiązują nowe zasady segregacji śmieci. Kilka słów na ten temat zamieszczamy poniżej.

Ogólna zasada jest tak, że od nowego roku obowiązuje nowy, 5-pojemnikowy, system segregacji odpadów komunalnych. Wprowadzone zmiany dotyczą zwiększenia ilości zbieranych frakcji, a dodatkowo pojawi nam się zupełnie nowa frakcja – bioodpady. Ta nowa frakcja będą to w szczególności resztki kuchenne bez pochodzenia zwierzęcego, tłuszczu czy kości.

Dodatkowo, zgodnie z nowym Regulaminem utrzymania czystości i porządku, na terenie nieruchomości należy selektywnie zbierać odpady zielone (szara naklejka na pojemniku bądź szary worek) oraz odpady wielkogabarytowe (pomarańczowa naklejka na pojemniku bądź wyznaczone miejsce w altanie śmietnikowej).

Nowe zasady segregacji odpadów będą wdrażane stopniowo. Pojemniki, znajdujące się obecnie w altanach powinny być oznaczone na nowo, przez firmę wywożącą odpady, a dopóki w altanach śmietnikowych są trzy pojemniki, mieszkańcy mogą segregować śmieci według dotychczasowego systemu.

Pomocne linki.

Tutaj https://czysta.um.warszawa.pl/harmonogramy, wybierając dzielnicę i podając adres nieruchomości – możesz sprawdzić kiedy planowane są odbiory śmieci na twojej nieruchomości.

Jeśli potrzebujesz pobrać deklarację, aby zaktualizować informację o ilości osób w lokalu, możesz to zrobić tutaj https://czysta.um.warszawa.pl/web/strony/deklaracje .

W przypadku, gdy konieczne jest zgłoszenie problemu, można to zrobić bezpośrednio do administratora Waszej nieruchomości lub tutaj: https://warszawa19115.pl/incydenty

Tagi: Brak kategorii
scroll